Avtor: zukpstolnica Objavljeno: 8. 08. 2020

V času devetdnevnice se bomo Mariji Vnebovzeti priporočili za blagoslov v župniji, da bi se v tem težkem času ob njej zopet povezali in sprejeli tiste, ki so se oddaljili ali jih je strah. Po sveti maši bodo Litanije Matere Božje.

V ponedeljek, na praznik svetega Lovrenca,  ob 18.30 molitev  za družine. Ob 19.00 sveta maša z mlajšimi duhovniki naše škofije. Vodi škof Jurij.

V torek, na god svete Klare, ob 18.30 molitev za bolnike, nato sveta maša.

V sredo, ob 18.30 molitev za postavitev kora in orgel, nato sveta maša.

V četrtek, na god bl. Marka iz Aviana, češčenje Najsvetejšega po večerni sveti maši.

V  petek, na god sv. Maksimiljana Kolbeja,  ob svetih mašah prilika za sveto spoved.

Na slovesni praznik Marije Vnebovzete, zavetnice naše stolnice in župnije, svete maše ob 8.00. 10.00 (slovesna) in 19.00.  Svete maše v Strunjanu in pri Vzročku (ob 10.00 in 18.00)

V nedeljo, ob godu sv. Roka zavetnika pred kužnimi boleznimi, ob 10.00 sveta maša za odvrnitev od epidemije koronavirusa. Mašuje škof Jurij.

V soboto in nedeljo bo ob zaključku postavitve nosilne jeklene konstrukcije pevskega kora, možen ogled gradbišča v stolnici od 9.00 do 9.50 in od 11.00 do 12.00.

Postavljen bo tudi eksponat orgelskih piščali Orglarske delavnice Maribor in spletna stran orgel koprske stolnice, mednarodna donatorska platforma in spletno mesto na družbenem omrežju Facebook. Hvala za darove.