Avtor: zukpstolnica Objavljeno: 3. 04. 2021

Zopet smo pristali v zaprtem svetu in pri svetih mašah brez vernikov. Preizkušnja postaja vse hujša, obenem je to velik klic k poglobitvi velikonočne vere in k spreobrnjenju. Letošnja velika noč stopa v naše hiše in ulice, da bi se prepoznali kot ljudje z Jezusovim upanjem in ljubeznijo.

Na veliko soboto blagoslov jedil ob 16.00 po prenosu na strani Župnije Koper.

Ves dan lahko molimo pred Božjim grobom. Ob 18.45 bo zaprta stolnica in bodo potekali obredi velikonočne vigilije le po prenosu ob 19.00. Oglasili se bodo zvonovi in odmevali v srcih za novo življenje in gotovost, da je tudi v tem času Gospod z nami.

Na veliko noč prilika za posamično obhajilo ob 8.40, ob 10.50 in ob 19.40. Med 9.45 in 10.45 bo stolnica zaprta. Prenos škofove svete mašo preko spleta ob 10.00. Bodimo doma skupaj pri sveti maši preko prenosa, prav tako tudi skrbno pripravimo velikonočno kosilo in molitev. Starši povejte otrokom, kaj pomeni Jezusova bližina v sedanjem trpljenju in kakšno je sporočilo Jezusovega vstajenja.

Na velikonočni ponedeljek posamično obhajilo ob 7.25, 10.50 in ob 19.40, prenos svete maše ob 10.00.

Med tednom velikonočne osmine posamično obhajilo ob 7.25, 9.30 in ob 19.40. Zvečer  prenos svete maše po spletni strani.

Od torka naprej verouk preko spleta.

Hvala za vse molitve in dobroto. Naj se dar vzajemnosti poglablja in prikliče še mnoge. Hvala tudi za vaše darove za orgle in župnijo, ki jih lahko nakažete na transakcijski račun ali pa v kuverti odložite v košarico v cerkvi.