Avtor: zukpstolnica Objavljeno: 3. 06. 2023

Praznik Svete Trojice in prvega svetega obhajila. Naj bo Jezus prijatelj naših otrok skozi vse življenje.

V ponedeljek, na god sv. Bonifacija, ob 18.30 molitev za družine, ob 19.00 sveta maša v cerkvici Svete Trojice na Kidričevi ulici.

V torek ob 18.30 molitev za bolnike.

V sredo ob 18.30 molitev za prihodnjega škofa. Ob 20.00 večer v Rotundi: Ekumenska dejavnost v našem prostoru. Pri pogovoru bodo sodelovali voditelji makedonske in srbske pravoslavne Cerkve, evangeljske Cerkve in katoličani.

V četrtek, na zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, svete maše ob 7.00; 9.00 in 19.00. ob 18.30 molitev za nove duhovne poklice. Po večerni sveti maši blagoslov z Najsvetejšim. Ob 9.30 sveta maša v Domu Olmo.

V petek, na god sv. Efrema in sv. Primoža ter Felicijana, sveta spoved ob 7.00, 8.30 in 18.40, s  sveto mašo ob 19.00 začetek molitve za uspeh medreligijskega srečanja za mir v Kopru. Sodeluje Marijino delo in druge skupine.

V soboto v Velesovem Marijin dan (Medžugorje), začetek ob 8.00, sveta maša ob 11.00.

V nedeljo ob 10.00 zaključek veroučnega leta in podelitev spričeval. Ob 18.30 srečanje nekdanjih katehumenov.

V zakristiji zbiramo prijave za romanje bolnikov in starejših na Brezje v soboto, 24. junija.

Med poletjem bomo z otroci in mladimi na dnevih duhovnosti od nedelje, 30. julija do nedelje 6. avgusta v Trnju pri Pivki in sicer v dveh delih, najprej mlajši in od srede naprej starejši. Omogočimo našim mladim duhovno poglobitev in družbo sovrstnikov.

Prosimo za sodelovanje pri pripravi praznika svetega Nazarija in medreligioznega srečanja.

Vabimo k vpisu v Katehetsko pastoralno šolo: za osebno poglobitev vere in razširitev znanja.

Molimo za mir v Ukrajini in za Rusijo!